BALZÁMY A PARFÉMY

Balzámové krémy z bambuckého másla s panenskými oleji obohacené o vysoce kvalitní éterické oleje pro přírodní péči o pleť

Všechny složky krémové směsi pochází z rostlinné říše matky Země a neobsahují žádné chemické přísady, proto mohou poskytnout péči i velmi citlivé pokožce včetně dětské a uspokojit milovníky čistě přírodních přípravků.

Dodávají pleti přirozenou výživu a hebkost a jsou jí dobře přijímány.

Obsažené éterické oleje lékopisné kvality mají nejen specifický blahodárný vliv na zdraví kůže a mohou pomoci účinně řešit konkrétní potíže (viz seznam účinků éterických olejů), ale nesou také mocné, léčivé a radostné poselství rostlin a duši vždy potěší svými vibracemi vůní.

V nabídce je mnoho variací vůní s rozličnými éterickými oleji.

Ruční výroba krémů zaručuje šetrnost ke spotřebiteli i životnímu prostředí.Krémy jsou vyráběny s péčí a láskou.

Doporučené dávkování: malinké množství vetřít do čisté pokožky a nechat vstřebat. Doporučené skladování: při pokojové teplotě.

Bambucké máslo v těchto krémech je sbíráno v afrických savanách z ořechů stromů karité a je z Fair Trade zdroje.

Nabízené varianty krémů:

 Bergamot s grepem, Levandule s pomerančem, Geránie, Růže, Heřmánek, Jasmín, Neroli, Palmorůžová, Meduňka, Ylang-ylang, Grep, Jalovec, Cedr s nardem

Stručný přehled účinků jednotlivých éterických olejů:

Bergamot : na citlivou, mastnou problematickou pleť, akné. Protiplísňové a dezinfekční účinky, podporuje hojení, působí podpůrně proti herpes. Teplá citrusová vůně vnáší slunce a rozhání chmury. V kombinaci s heřmánkem tiší svědění alergického původu.

Cedr : na akné, mastnou pleť, dobře působí na lymfatický systém a cévy, posiluje vůli, nevhodný v těhotenství.

Grep : na mastnou pleť, desinfikuje, deodorizuje, tonizuje, pročišťuje, osvěžuje, čistí lymfatický systém.

Geránium : (muškát vonný) vhodný na všechny typy pleti i na suchý ekzém, má hojivé, normalizační a čistící vlastnosti, zabraňuje tvorbě jizev, zklidňuje při stresu, povznáší a vylaďuje duši.

Heřmánek římský : hojivý, zklidňující, na zanícenou pleť.

Jalovec : na rozšířené žilky, posiluje ledviny, močový a lymfatický systém, pročišťuje organizmus, pročišťuje od negativních myšlenek. Vhodný na vtírání do nohou.

Levandule úzkolistá : vhodná na každý typ pleti,, má vliv na tvorbu nových buněk, antiseptická, proti herpes viru, hojivé účinky, brání tvorbě jizev, vhodná pro děti, vhodná před a po opalování, zklidňuje, vhodná na drobné ranky a popáleniny.

Meduňka : k ošetření mastné pleti, čistící vlastnosti, opary, herpes, pachové korigens, tiší bolesti hlavy, zklidňuje, antidepresivní

Nard : ošetřující a hojivé vlastnosti, akné, vhodný pro všechny typy pleti, harmonizující účinky na srdce a játra, pomáhá při neklidu, nespavosti, úzkosti a depresi.

Palmorůžová : je dostupnější náhradou vzácného růžového oleje, má podobné účinky jako růžový olej,podporuje regeneraci kůže, akné, suchý ekzém, lupénka, plísně, zchlazující účinky, tiší úzkost.

Pomeranč : na ochablou unavenou pleť, rozpraskanou kůži, osvěžuje, uvolňuje napětí.

Ylang-Ylang : omlazující účinky na pokožku, uklidňuje, harmonizuje emoce, působí afrodiziakálně.

Jasmín : pečuje o všechny typy pleti, zvláště vhodný pro suchou a citlivou, potlačuje svědivost a rudnutí

Neroli : pro všechny druhy pleti, podporuje tvorbu nových buněk a eliminuje staré, vhodný na rozšířené žilky

Heřmánek: na citlivou až zánětlivou pleť, zklidňující, hojivý

Přírodní parfémy jednodruhové

Jednoduchost jednodruhovýchparfémů je zdánlivá. Esence každého rostlinného druhu je dokonale koncipovaným složitým počinem kosmického Tvoření. Je perfektním akordem rozeznívajícím vlidské bytosti množství písní duše. Každá jednotlivá vůně je stvořena tak, aby dokázala ladit a harmonizovat člověka či rozeznít ztichlé melodie jeho osobní symfonie. Vůně květin kmitají mezi hmotným a nehmotným světem shlubokým dosahem do obou sfér, jak ducha, tak hmoty, duše i těla. Sofistikovaně je propojují a jemně vedou směrem kideální harmonii. Jsou něžnou a krásnou branou kradosti a vyrovnanosti.

Nabízené varianty parfémů: Růže, Jasmín, Geránie, Neroli, Amelis, Levandule s pomerančem

RŮŽE je květinou srdce. Hluboko se dotýká našeho emocionálního bytí. Dává znít ženskému aspektu lásky, pomáhá milovat sebe sama. Léčí citové rány a přináší sladký mírný pokoj. Urovnává a znovu splétávlákna propojující mysl a srdce.Její sladkost i mírně pronikavá vůně buduje víru vprobuzení nové lásky u těch, kdo prožili zklamání. Zažehává radost a podporuje víru.

JASMÍN působí vrovinách smyslových a emocionálních. Propojuje city se smyslovými prožitky, dovoluje srdci ponořit se do řeky pocitů a podporuje jejich prožívání vně i uvnitř. Vrovině ducha a mysli probouzí intuici, která inspiruje mysl, a tak vytváří originální myšlenky.Odstraňuje úzkost a depresi. Je osvědčeným afrodisiakem.

GERÁNIE (Pelargonie) pomáhá ladit rovnováhu mezi přijímáním a dáváním. Jemně vede kvnímání a vědomějšímu prožívání pocitů. Uvolňuje sevření pocházející zpřílišné racionality a sebekontroly.Uvolňuje při stresu, přepracovanosti, podrážděnosti i úzkosti.Osvobozujea povznáší nad přílišné lpění na starostech.

NEROLI je olej zvonných květů hořkého pomerančovníku. Jeho tóny probouzí euforii a zároveň uzemňují. Propojují vědomí snevědomím, tělo smyslí. Prostřednictvím uvolnění, které navozuje, pomáhá potlačeným emocím opustit jejich vězení, aby slunce a osvobozený měsíc včlověku mohli tančit společný tanec vzájemné inspirace a podpory. Jemně léčí hluboké duševní rány, které zabraňují volnému prožívání radosti.

PARFÉMY MÍCHANÉ:

AMELIS Přírodní parfém Amelis je sestaven z květinových esenciálních olejů osvěžených divokým pomerančem a jemně uzemněný orientální myrhou. Díky pečlivě nacítěnému výběru druhů esenciálních olejů se v této vůni snoubí rozpustilá svěžest citrusů s lehkostí i svůdností květin podbarvenou hebkým i mystickým dotekem chrámové vůně myrhy. Z pohledu archetypů se v této vůní prolíná žena dívka, milenka i kněžka.

LEVANDULE S POMERANČEM Tento parfém z čistých esenciálních olejů kombinuje v harmonický celek dvě přírodní vůně, ze kterých každá v sobě nese protipól té druhé, čímž společně vytváří dynamickou celistvost. Citrusová vůně pomeranče dokáže povzbudit, rozzářit a otevřít, je-li to třeba. Chladivá, snivá a zklidňující levandule zase pomůže stáhnout vědomí do sebe a přetvořit jej v sebevědomí a v ukotvení v sobě sama. Parfém je pro všechny, kdo milují levanduli a také pro ty, kdo hledají praktickou vyrovnanost v každodenním životě, rovnováhu mezi braním a dáváním, mezi věnováním pozornosti sobě i druhým, mezi světem vnějším i vnitřním.

RŮŽE S JASMÍNEM - Něžná kompozice pro královny, které ocení vnitřní i vnější jemnost a sílu.

Parfémy jsou 4-5 % roztok esenciálních olejů volejovébázi. Některé druhy obsahují esence téhož rostlinného druhu rostlého vrůzných místech Země, čímž mají větší záběr vstřebaných zemských impulsů. Všechny parfémy jsou doplněny extraktem zbenzoové pryskyřice, která snižuje těkavost obsažených esenciálních olejů a zpomaluje jejich vyprchávání. Zakalení oleje je tohoto nezávadným důsledkem.

CENY:

Růže, Jasmín, Geránie, Neroli : 250 Kč

Amelis, Jasmín s růží, Levadule s pomerančem: 270 Kč

Ceny a poštovné zde