Zimní slunovrat

22.12.2018

Včera večer jsem byla v Praze. S kamarádkou jsme tam měly akci. Aroma-jin-jóga se zvukovou lázní. Klára obstarávala prvé, já to druhé.

Na začátku večera jsem zacítila silnou potřebu říct v pár větách něco o slunovratových aspektech a jeho potenciálech.

Jelikož jsem neměla dopředu nic připravené, povídání se skládalo samo. Samotnou mě překvapilo, že hned druhý slunovratový aspekt, který mi tam přišel, hovořil tak výmluvně o mně samotné. O mé současné situaci. (V tomto metaforickém smyslu můj zimní slunovrat začal před dvěma měsíci..)

Jde o zdánlivý paradox, že zimním slunovratem začíná zima, začíná nejnáročnější období roku pro živé bytosti a zároveň se znovu vrací, znovu zrozuje světlo. Světlo, které bude i v té náročné době růst den za dnem, krok za krokem, nádech za nádechem.Každá výzva je současně zážehem jiskry nového začátku, nového potenciálu.

Nic nového pod sluncem, že ? A přesto mi to stojí za připomenutí.

Pro všechny, kdo procházejí náročnějším obdobím.

Dobrá zpráva je, že tím, jak se energie stále navyšují, zkracuje se doba trvání ponorů a naše cykly mohou být v této době mnohem kratší a přesto stejně výživné.

Asi jste si toho také všimli. Určité věci, emoce, vzorce, které byste v sobě dřív řešili třeba několik dní, mohou teď proběhnout během pár hodin či desítek minut a podobně..

Co se počítá, je intenzita a pravdivost prožitku. Ve všech podobách po celé škále... Ne doba trvání. Pro Vesmír a Duši čas není to směrodatné, ale kvalita energií, pravdivost prožitků ano.Nebojme se jít do hloubek, protože s ponory světlo narůstá. A nelpěme na představě, jak dlouho to musí trvat. A taky si nevytvářejme přesvědčení, že jen po ponoru bude světlo ;-).

Následujme svůj vnitřní hlas v srdci.. a mějme odhodlání poznat a vědomě nechat utichnout hlasy, které jsou jen ozvěnou starých přesvědčení držících nás v zacyklení. Věřme v sílu jiskry v nás, protože je jiskrou toho nejvyššího Světla. ....Právě mi prolétl před vnitřním zrakem obraz kvetoucí pampelišky, která prorostla asfaltem...

Mimochodem, slunovrat, též ideální čas odložit omezující přesvědčení. Každý den i minuta je na to dobrá, ale tento čas tomu obzvlášť přeje pro množství světelných vln k nám proudících..

Milovaní, buďme sví a věřme si, svojí božské jiskře. Věřme v sebe. Co dokážeme my, když pampeliška umí prorůst asfaltem?